Úvodní stránka » Stát se členem » Co vás to bude stát

Finanční náklady spojené se skautováním nejsou velké, jsou dokonce menší než v mnoha jiných kroužích. Členský příspěvek činí něco kolem 300-350Kč na rok a vybíráme ho až v lednu. Až do ledna tedy může dítě chodit do skauta zdarma.

Další finanční náklad je pořízení základního vybavení. Na schůzky děti nepotřebují nic speciálního, co byste nenašli doma, na výpravy se hodí malý batůžek (obvykle se doma také nějaký najde). Skautskou košili nepožadujeme u dětí, které chodí do skautu první rok. Když zjistí, že je skautování baví, a že se mu budou věnovat dlouhodobě, je pořízení košile na místě. Košile stojí kolem 500 - 600 Kč, ale dá se sehnat i levnější (z druhé ruky). To má u nás pod palcem Terka Horáková (tejir@seznam.cz).