Úvodní stránka » Aktuality » Nový skautský rok

Rok se s rokem sešel, a ať už prší nebo je vedro, my skauti ve Spálově pokračujeme dál.

Letos je dětských družin zatím 5, což je méně než loni. Je to tím, že nám členové odrůstají. Už po táboře 2015 dospělo 5 slečen do roverského věku, a letos dalších 5. To, jak se zdá, jsou plody práce předchozích let. A co chlapi? Necháte se zahanbit? U nás máte dveře otevřené. Přijďte na kteroukoliv schůzku Vlčat nebo Větrníků, můžete i s rodiči, můžete kdykoliv během roku. I starší mohou přijít na schůzku roverů, jejichž časy zde budou předem zveřejňovány.

Roverů tedy máme letos 21. To je na vedení jednoho oddílu opravdu zbytečně hodně lidí, a proto nám vzniká nová roverská družina (vlastně spíše družina rangers) právě z mladších spálovských rangers. S roverským programem už je to však trochu jiné, než s tím dětským, a proto zatím nevíme jak často, kdy a kde se budeme scházet. Program nebudeme mít naservírovaný od rádců, ale budeme si jej připravovat sami a navzájem se tak budeme zdokonalovat v zodpovědnosti, komunikaci, toleranci, a trpělivosti. Rover je poutník. Poutník na cestě životem. My chceme život objevovat, chceme více poznat sami sebe.

V ostatních družinách to zůstává při starém. Máme dvě družiny mladších dívek, jednu smečku Vlčat, a starší dívky a kluci po jedné družině. Časy schůzek a další informace můžete najít v sekci 'Družiny'.

S členskou základnou souvisí jedna důležitá věc:

Plánujeme nábor nových dětí!

Pokud je vaše dítě rádo v kolektivu vrstevníků, je zvídavé a má rádo přírodu a nebo i pokud ještě nepřišlo na to, co ho baví, třeba je právě skauting to, co hledá. Nebojte se a nechte své dítě vyrůst ve skautu!

Ikdyž je teprve půlka září, máme už za sebou zahajovací oheň, alespoň jedna schůzka každé družiny už také proběhla a oddílová rada se sešla, a ještě sejde 23. 9. Na plánování následujícího programu se tak usilovně pracuje a na plán akcí se můžete těšit již brzy.

Znovu připomínáme, že máte možnost zakoupit levněji skautský kroj, nebo se jej efektivně zbavit; více informací v jedné starší aktualitě.

Jestliže vám doma někde zapadl skautský plátek z jara 2016, můžete si jej přečíst i online.

A sledujte web ať jste v obraze ;)

Zvýrazněné položky jsou povinné.